Programın Amacı

Moda tasarım eğitimimizin amacı, öğrencilerin temel çizim, illustrasyon ve teknik çizim hazırlama, hem Photoshop ve Illustratör programları ile dijital tasarım, belirledikleri trendlere bağlı olarak koleksiyon hazırlamaları hedeflenir.

Eğitim moda sektörü odaklı ve uygulamalı eğitimler ile öğrencinin moda tasarım alanında profesyonelleşmesini ve kendi marka süreçlerini başarmalarını sağlamaktır.

NFA Nişantaşı Fashion Academy  öğrencilerini uluslararası Moda Sanatçısı haline dönüştürme, hayallerini gerçekleştirme hedefi ile kuruldu. Bu amaçla verilen eğitimde, her öğrenci kendi bireysel hayal gücünü profesyonel işyeri ve moda endüstrisi şartlarıyla bağdaştırabilme becerisine sahip olur..

Bir Moda Tasarımcısı olabilmek, bir konsepti, modanın gerektirdiği gibi ifade edebilmek, uygulayabilmek ve üretim zincirine uygunluğunu sağlamak demektir. Moda Tasarımcının endüstri sürecinin bir parçası olarak, kumaşlar, renk teknikleri, üretim ve en önemlisi nasıl bir form (style) vereceğini bilmek gerekir.

Bu program, kendi markasını oluşturmak isteyen tasarımcılar için moda tasarım programına gereken ek modül ve eğitimler eklenerek hazırlanmıştır.

Çalışma Programı

Çizim Teknikleri ve Temel Anatomi
İlustrasyon ve Rendering Teknikleri
Renk Teorisi
Erkek-Kadın-Çocuk Giyim
Kumaş ve Malzemeler
Modelistlik
Stil ve Trendler
Drapaj
Sosyoloji – Marketing
Araştırma Metodları
Moda Aksesuarları
Koleksiyon – Portfolyo

Moda Marka Yönetimi

Bu program size moda tasarımı, koleksiyon ve bir moda markası arasındaki ayrımı, bağları net bir şekilde anlamanıza katkı verecektir. hedeflediğiniz bir markanın moda etiketini geliştirmeye devam etmek için gerekli tüm araç ve bilgileri size sağlayacaktır.

Pazar ve trend araştırmaları sayesinde müşterilerinizi ve benzersiz satış teklifinizi nasıl hazırlayacağınızı, markanızı nasıl yerleştirip geliştireceğinizin stratejilerini öğreneceksiniz.

Bu program kendi markasını kurmak ve piyasaya bu yolla açılmak isteyenlere hitap etmektedir.

İçerik:

Basın bültenleri hazırlama, biyografi yazma ve yaratıcı davetiye hazırlama ve etkinlikleri başlatmak üzerine temel eğitim de dahil olmak üzere detaylı bir PR stratejisi nasıl planlanır?
Logo kullanımı, moda fotoğrafı çekimleri, grafikler, görsel kampanyalar, medya planlama ve pazarlama stratejileri kullanarak marka kimliğini en üst düzeye çıkarmak.
Gelişmekte olan İstanbul merkezli tekstil ve ajansların marka direktörleri de, uzman eğitmenlerin yanı sıra programda yer alacaklardır.
Büyük ve tasarımcı markalarının Pazarlama ve Halkla İlişkiler yöneticileri, sektördeki ilk elden deneyimlerinden vaka çalışmaları içinde sunacak.
Sosyal medya hesapların yönetimi ve iletişim stratejilerini oluşturma konusunda uzmanlarla birlikte çalışacaklardır.

Moda Tasarım Programı

Toplam süre: 1550 saat
Ders süresi: 3 saat
Program: 2 yıl

Moda Marka Yönetimi

Toplam süre: 450 saat
Ders süresi: 3 saat
Program: 1 yıl

Ders Saatleri

Pazartesi-Perşembe

Sabah 09:30 – 12:30
Öğlen 13:30 – 16:30
Akşam (Salı ve Perşembe günleri) 18:00 – 21:00

Cumartesi

Sabah 10:00 – 13:00
Öğlen 13:30 – 16:30