Çalışma Programı

Son zamanlarda moda ve sanat arasındaki bağlantı inkar edilemez bir şekilde yakınlaşmaya  hatta güçlenmeye başladı. Moda da ilham alınabilecek her türlü kaynağa ulaşabilmek için sürekli araştırma yapılarak sürekli yenilenme ve yaratıcılık peşinde olmak gerekir.

Bu inanca bağlı kalarak, moda okulumuzda Moda Tasarımı öğrencileri temel çizimlerin yanında kendileri için gerekli olacak tüm malzemeleri ve detayları öğreneceklerdir, bu da onların kişisel gelişimlerinde gerekli olan özgürlük ve yaratıcılıklarını pekiştirecektir.

Katılımcılar, moda trendlerini keşfederek, tasarımın temel bilgilerini, farkındalıkları yaratıcılıkları ile bir araya getiriyorlar. Çizim, aksesuvarlar, kumaşlar, renkler ve üretim süreçleri açısından güçlü ve yenilikçi bir moda dili tanımlayarak, uygulamalı çalışmalar içinde yeteneklerini geliştiriyorlar.

Moda Tasarımı programı, tüm boyama ve moda çizim tekniklerini gösterir, bu da tasarım için gerekli olan hayal edebilme kapılarını açarak sürekli olarak değisik tarzda giysi ve aksesuar tasarlayabilme yeteneği kazandırır.

Moda Tasarımı programı boyunca öğrenciler, “sonbahar-kış” tan” ilkbahar-yaz” a, gece kıyafetinden gelinliğe kadar yüzlerce çizim yaparak değisik koleksiyonlar hazırlama becerisine sahip olacaklardır. Aynı zamanda eğitim metodu modern zamanlara kadar ulaşan moda tarihçesini de kapsar ki bu da değisik trend ve eğilimlerin daha geniş bir çerçeveden ortaya çıkarılmasını sağlar.

Çalışma Programı

Çizim Teknikleri ve Temel Anatomi
İlustrasyon ve Rendering Teknikleri
Renk Teorisi
Erkek-Kadın-Çocuk Giyim
Kumaş ve Malzemeler
Modelistlik
Stil ve Trendler
Drapaj
Sosyoloji – Marketing
Araştırma Metodları
Moda Aksesuarları
Koleksiyon – Portfolyo

Normal Program

Toplam süre: 1120 saat
Ders süresi: 3 saat
Program: 2 yıl
Haftalık katılım: 5 Ders

Yoğun Program

Toplam süre: 1120 saat
Ders süresi: 3 saat
Program: 1 yıl
Haftalık katılım: 10 Ders

Ders Saatleri

Pazartesi-Perşembe

Sabah 09:30 – 12:30
Öğlen 13:30 – 16:30
Akşam (Salı ve Perşembe günleri) 18:00 – 21:00

Cumartesi

Sabah 10:00 – 13:00
Öğlen 13:30 – 16:30