Sık Sorulan Sorular

Nişantaşı Fashion Academy olarak, 20 yılı aşkın tecrübemizle, hayallerinin süslediği moda için yaratıcı çalışmalar yapmakdan keyif alan ve modayı ileriye taşıma vizyonu olan moda tutkunları için en doğru adres olma iddiasını taşıyoruz.

Belki de şimdi sizin gibi yeteneklere sahip, moda ateşiyle yanan, herbiri farklı ülkelerden gelen ve tutkulu öğrencilerden oluşan öğrencilerimiz arasında siz de yer alabilirsiniz. Stil duygunuz, yaratıcılığınız ve her şeyin üzerinde sizi modacı olmaya iten tutkunuz, moda dünyasına yeni, taze bir kan getirmek ve ortaya çıkmak için fırsat kolluyor olabilir.

Bu hızlı, rekabetçi endüstrinin bir parçası olmak, tasarımlarınız ve koleksiyonlarınızın, hem bireylerin hem de perakendecilerin dikkatini çekmesini isteyebilirsiniz.

Programlarımız, giysi tasarımı, illüstrasyon ve çizim teknikleri, moda tarihi, trend araştırması, kalıp yapımı ve dikişte temel beceriler edinmenize yardımcı olarak başlar. Daha sonra, endüstriyel dikiş makinelerini, bilgisayar destekli tasarım yazılımını ve diğer profesyonel sınıf ekipman ve teknolojiyi kullanarak, bu becerilerin eşsiz parçalar, ürünler oluşturmak için nasıl uygulanacağını öğrenebilirsiniz.

Eğitiminiz esnasında staj yapma, yerel ve ulusal moda organizasyonlarına ve etkinliklerine katılma ve hatta çalışmalarınızı moda şovlarında sergileme şansınız olacak. Her yönüyle profesyonelce düşünülmüş, tasarlanmış ve gerçekleştirilmiş bir mezuniyet defilesinde koleksiyonunuzu sunup bizden yeni bir dünyaya kanat açacaksınız.

Giriş için sınav yapılmamaktadır, her öğrencinin her seviyede bilgi alması gerektiğine inanıyoruz. Öğrencilerimizi kişisel becerileri, yetenekleri doğrultusunda, onlara uygun eğitim programları ile donatmaktayız

NFA Nişantaşı Fashion Academy Türkiye imkanların izin verdiği ölçüde, yetenekli gençlerimize burs sağlamaktadır. Temel koşul burs kurulumuzun, burs verilecek öğrencinin yeteneklerini, özelliklerini onaylamasıdır. Burslar konusunda bilgi almak için Burs sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlk yılını burada geçiren öğrencilerimiz için isterlerse dünyanın en ünlü moda okullarına kabulleri için portfolyo hazırlamalarını sağlayıp, gerekli başvuruları yapıp, vize vb işlemlerinde sorun çıkmadığında eğitimlerine yurt dışında eğitime devam edebilirler.

Firmaların staj için öğrenci taleplerini alarak bunları öğrencilerimize ileterek onlara staj yapacakları yer bulmaları için destek veriyoruz.

Daha fazla sorunuz mu var?

Ders içeriklerimiz ve okulumuzla ilgil detaylı bilgi almak için…
BİZE ULAŞIN