Kadın Giyim

Bu program; nitelikli Kadın Giyim Tasarımcısı yetiştirmek için planlanmıştır. Öğrenci; kendi portfolyosunu oluşturabilmesi için kadın modası hakkında temel bilgiler ve teknikler edinir. Temel çizimler ile başlayarak, kadın anatomisi, tarsi derinlemesine işlenir. Geçmiş dönemler, şu andaki trendler ve gelecek trendleri inceler. Moda trendleri yorumlayarak kendi özgün koleksiyonuna odaklanır. Öğrencilerimizin Moda dünyası’nda daha detaylı bilgi sahibi olmaları ve geniş bir bakış açısına sahip olabilmeleri için kumaş bilgisi ve Moda Tarihi konusunda detaylara inilmesi planlandı.r.

Erkek Giyim

Erkek Modası, Moda dünyasında önemli başlıklardan birisidir. Uluslararası Moda Sektörü’nde oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Yeterli bilgi ile Erkek Modası’nda yer alabilmek için; çok iyi özümsemek, geliştirebilmek ve çok iyi ifade edebilmek oldukça önemlidir. Öğrenciler; Temel Anatomi ve hızlı sketch hazırlama gibi dersleri almak zorunda olup, erkek anatomisi ile psikolojiik ifade tarzi hakkındaki bilgilerini derinleştirerek ve moda tarihi bilgilerini de inceleyerek kendi koleksiyonlarını mükemmel bir şekilde oluşturmaları mümkün olacaktır.

Çocuk Giyim

Çocuk Modası, her zaman toplum için önemli olmuştur. Bu nedenle, çocuklar için her sezon yeni koleksiyonlar çıkıyor. Koleksiyonlarda detaylar genişliyor. Öğrenciler, ölçü/orantılar konusunda derin bir backrounda sahip olurlar. Aynı zamanda renk ve rendering teknikleri konusunda detaylı bilgilendirilir. Bu da öğrenciyi, çocuk koleksiyonunda da günlük giyimden resmi koleksiyona kadar herbirini kolaylıkla yaratabilir hale getirir. Moda Tarihi, iplik ve elyaf ve Moda Trendleri hakkında detaylı çalışmalar yapılır. Bu programın ardından,tasarım sektöründe profesyonelce çalışmaya hazır konuma gelinir.

Çalışma Programı

Çizim Teknikleri ve Temel Anatomi
Teknik Çizim
Renk Teorisi
İlustrasyon ve Rendering Teknikleri
Kumaş ve Malzemeler
Stil ve Trendler
Sosyoloji – Marketing
Araştırma Metodları
Moda Aksesuarları
Koleksiyon – Portfolyo

Normal Program

Toplam süre: 1120 saat
Ders süresi: 3 saat
Program: 2 yıl
Haftalık katılım: 5 Ders

Yoğun Program

Toplam süre: 1120 saat
Ders süresi: 3 saat
Program: 1 yıl
Haftalık katılım: 10 Ders

Ders Saatleri

Pazartesi-Perşembe

Sabah 09:30 – 12:30
Öğlen 13:30 – 16:30
Akşam (Salı ve Perşembe günleri) 18:00 – 21:00

Cumartesi

Sabah 10:00 – 13:00
Öğlen 13:30 – 16:30