Program Amacı

Biz öğrencilerimizin temel anatomi ve degişik türde malzemeler hakkında bilgi sahibi olmasını önemseriz. Bu programın hedefi öğrencilerin rekabetçi bir sunum için esas olan kendi tasarımlarından oluşan portfolyo hazırlamalarını sağlamaktır.

Öğrencilere ayakkabı ve aksesuar koleksiyonları oluşturabilen, tasarlayabilen, çizebilen, geliştiren ve üretebilen profesyoneller haline getirmek için çalışma becerileri ve stratejik yetenek kazandırırız.

Öğrenciler klasik, spor, elegant ve avant-garde tarzlarında ve daha sonra da yeni trend ayakkabı tasarımlarında ( yüksek topuk, alçak topuk, stiletto, vs), kullanılan malzemeler ( deri, güderi, timsah derisi, vs ), ayakkabı kalıbı ( bot, decollete, terlik, sandalet, vs) uzmanlaşırlar. Öğretmenlerimizin yüksek düzeyde uzmanlaşmış ve alanında tecrübeli olmaları; öğrencilerimizin tüm tereddüt ve şüphelerini gidererek istekli ve tam donanımlı tasarımcı olmalarını sağlar.

Program Hedefi

Öğrencilere tüm üretim zincirini gözleme, analiz edebilme ve gerektiğinde yönetebilmek becerileri aktarmayı hedefler. Hem ticari hem de yaratıcı bir bakış açısıyla rekabetçi ve geçerli olan trend belirleyici ürünler yaratmak için gerekli becerileri kazandırır.

Çalışma Programı

Cizim Teknikleri ve Temel Anatomi, Ayak Morfolojisi
Renk Teorisi
İlustrasyon ve Rendering Teknikleri
Teknik ve Grafik Çizim
Grafik çizim
Trendler ve Araştırma
Stil ve Trendler
Sosyoloji – Marketing
Deri ve Kumaşlar, Alternatif Malzemeler
Koleksiyon Planlama ve Geliştirme
Mağazacılık ve Üretim
Ayakkabı ve Aksesuar Tarihi
Marka Geliştirme

Normal Program

Toplam süre: 330 saat
Ders süresi: 3 saat
Program: 1 yıl
Haftalık katılım: 6 Ders

Yoğun Program

Toplam süre: 330 saat
Ders süresi: 3 saat
Program: 6 Ay
Haftalık katılım: 12 Ders

Ders Saatleri

Pazartesi-Perşembe

Sabah 09:30 – 12:30
Öğlen 13:30 – 16:30
Akşam (Salı ve Perşembe günleri) 18:00 – 21:00

Cumartesi

Sabah 10:00 – 13:00
Öğlen 13:30 – 16:30